A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Urząd Gminy w Klukowie

„Sposoby finansowania inwestycji w rolnictwie”

Dnia 18.03.2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukowie odbyło się spotkanie informacyjne nt. „Sposoby finansowania inwestycji w rolnictwie” zorganizowane przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.  Około 60 osób wysłuchało wykładów doradców z PZDR Wysokie Mazowieckie, PODR Szepietowo oraz BP ARiMR Wysokie Mazowieckie.

W spotkaniu udział wzięli: Jerzy Leszczyński – Marszałek Województwa Podlaskiego, Piotr Uszyński – Wójt Gminy Klukowo, Grzegorz Mikołajczyk – Dyrektor PODR w Szepietowie oraz Ryszard Grodzki – Kierownik BP ARiMR w Wysokiem Mazowieckiem.

W trakcie trwania wykładów  rolnicy dowiedzieli się  o zasadach przyznawania płatności bezpośrednich w 2016 r. oraz terminach przyznawania płatności obszarowych za 2015 rok i warunkach uzyskania kredytów bankowych przeznaczonych na sfinansowanie kosztów prowadzenia produkcji rolnej w okresie oczekiwania na wypłatę płatności bezpośrednich, wykorzystaniu rachunkowości rolnej FADN do zarządzania gospodarstwem rolnym a także o ochronie wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Ponadto zostały przedstawione perspektywy finansowe PROW 2014-2020 skierowane do producentów rolnych. 

Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z ofertą firm związanych z rolnictwem.

powrót
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl