A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Urząd Gminy w Klukowie

1 028 865,61 zł dofinansowania w ramach RPOWP na zadanie pn. „Wykorzystanie OZE w Budynku Zespołu Szkół w Klukowie”

Wójt Gminy Klukowo informuje, że Instytucja Zarządzająca RPOWP ogłosiła listę projektów wybranych do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Osi Priorytetowej V Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii, Typ projektu 2: Inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE. Wśród projektów, które zostały wybrane do dofinansowania znalazła się również Gmina Klukowo, która będzie realizować zadanie pod nazwą „Wykorzystanie OZE w Budynku Zespołu Szkół w Klukowie”. W ramach projektu planowane jest wykonanie dwóch pomp ciepła typu solanka/woda o łącznej mocy 260 kW, która w całości pokryje zapotrzebowanie obiektu na ciepło na cele centralnego ogrzewania. W chwili obecnej budynek ogrzewany jest za pomocą dwóch kotłów olejowych o mocy 175 kW każdy, zaś roczne zużycie oleju opałowego kształtuje się na poziomie ponad 40 tys. litrów. Szacuje się, że inwestycja przyniesie ograniczenie emisji dwutlenku węgla na poziomie 50,34 Mg (40,7%), zaś oszczędności finansowe ukształtują się na poziomie rzędu 72 tys. rocznie. Jest to już trzeci, a zarazem ostatni projekt dotyczący OZE w budynkach użyteczności publicznej. Do chwili obecnej Gmina Klukowo dokonała wymiany źródła ciepła z ogrzewania olejowego na pompy ciepła wraz z wymianą instalacji c.o oraz termomodernizacją budynku w Szkołach Podstawowych w Kuczynie, Łuniewie Małym oraz Wyszonkach Kościelnych.

Całkowita wartość inwestycji zgłoszonej do dofinansowania wynosi  1 582 870,17 zł., a wartość przyznanego dofinansowania 1 028 865,61 zł., co stanowi 65 % wartości dofinansowania.

Zapraszamy na stronę www.wrotapodlasia.pl, gdzie można zapoznać się z listą projektów wybranych do dofinansowania.

powrót
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl