A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Urząd Gminy w Klukowie

Debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ"

Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza mieszkańców gminy Klukowo na debatę społeczną „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW". 13 marca 2018 r. o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukowie odbędzie się debata poświęcona bezpieczeństwu.

"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" to tytuł cyklu debat społecznych, które organizowane będą w 2018 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśnienia współpracy ze społecznością lokalną. Debaty społeczne organizowane na szczeblu lokalnym mają za zadanie zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Policji zaprezentują aplikację Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części debaty zostaną przedstawione informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej Policji, zarówno dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk niepożądanych społecznie.

Oczywiście nie zabraknie zagadnienia dotyczącego służby dzielnicowego. Przedstawione zostaną podstawowe obowiązki służby dzielnicowego, zawarte w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także zaprezentowana będzie aplikacja mobilna „Moja komenda”.

Ostatnim elementem debaty będzie dyskusja dotycząca bezpieczeństwa, na którym będziecie mogli Państwo podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, profilaktyki społecznej oraz służby dzielnicowego.

 

powrót
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl