A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Urząd Gminy w Klukowie

Informacja dotycząca przyjmowania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego „500 plus” na nowy okres zasiłkowy 2017/2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Klukowie informuje, że wnioski o wypłatę świadczenia wychowawczego (Rodzina 500+) na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 będą przyjmowane od 1 sierpnia 2017 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Klukowie w pokoju Nr 12. Wypełniony wniosek można złożyć osobiście lub listownie. Wnioski można również składać online poprzez: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS-Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz Profil Zaufany. Banki, które umożliwiają składanie wniosku o 500+ przez swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole Bank Polska SA, Euro Bank SA, Getin Noble Bank SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, ING Bank Śląski SA, Inteligo, mBank SA, Bank Millennium SA, Nest Bank S.A, Bank Ochrony Środowiska SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, PKO Bank Polski SA, PLUS BANK S.A., Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, SGB-Bank SA, Bank Zachodni WBK SA.

W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z kompletem dokumentów od dnia 1 sierpnia 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2017 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik 2017 r. następuje do dnia 31 października 2017 r. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z kompletem dokumentów we wrześniu 2017 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za październik 2017 r., i listopad 2017 r., następuje do dnia 30 listopada 2017 r.

Gdy wniosek zostanie złożony w październiku 2017 r., przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie 2017 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku. 

Wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.

Komunikat w sprawie wzorów wniosków o ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego jest dostępny na stronie: www.mpips.gov.pl

Ustawa z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin

powrót
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl