A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Urząd Gminy w Klukowie

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Klukowo

Gmina Klukowo w 2018 roku otrzymała dofinansowanie zadania „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Klukowo” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Po przeprowadzeniu procedury o udzielenia zamówienia, podpisano umowę z wykonawcą zadania – Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zambrowie. Prace będą polegały na odpowiednim zapakowaniu, załadowaniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest znajdujących się na nieruchomościach osób fizycznych na terenie gminy Klukowo. Odpady niebezpieczne zawierające azbest zostają odebrane w ilości 92,313 Mg.

Wartość zadania wynosi 31 017,17 zł, z czego dotację na dofinansowanie zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku stanowiła kwota 27 693,90 zł, a wkład gminy Klukowo – 3 323,27 zł.

Realizacja zadania spowoduje poprawę jakości życia mieszkańców oraz wpłynie pozytywnie na środowisko i zdrowie społeczeństwa lokalnego. Dodatkowym, bardzo ważnym elementem realizacji całego zadania jest pewność, że wyroby zawierające azbest trafią z dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych prosto na zalegalizowane składowisko i zostanie unieszkodliwiony. Dzięki temu nie będzie stwarzał zagrożenia zarówno dla zdrowia mieszkańców gminy Klukowo, jak i dla środowiska naturalnego.

powrót
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl