Kościół zbudowany w latach 1904-1912 w stylu neogotyckim. W 1950 roku przeprowadzono rekonstrukcje wież. Murowany z cegły posadowiony na fundamencie z ciosów kamiennych na zaprawie. Otwory okienne w uskokowych obramieniach zakończonych ostrołukowo. Kościół na rzucie krzyża łacińskiego z zamkniętym trójbocznie prezbiterium oraz przylegającymi do niego zakrystią i skarbcem. Elewacje oszkarpowane z blendami w uskokowych przyporach zakończone arkadowym fryzem podokapowym i gzymsem. Fasada dwukondygnacyjna, dwuwieżowa. Dach nad korpusem i skrzydłami transeptu dwuspadowy, nad prezbiterium i aneksami wielopołaciowy. Wieże przykryte wysokimi hełmami. Dachy pokryte blachą ocynkowaną. Zachowany w dobrym stanie.
Plebania zbudowana około 1880 roku. Budynek w kształcie litery L, drewniany na betonowym, kamiennym fundamencie. Ściany oszalowane deskami w układzie pionowym. Narożniki oszalowane ozdobnie. Półszczyty części stojącej kalenicą do ulicy oszalowane w narożnikach skośnie - w części centralnej pionowo. Dach części od ulicy naczółkowy, druga część z dachem dwuspadowym - oba kryte blachą ocynkowaną. Od południa i zachodu analogiczne ganki z daszkami dwuspadowymi z blachy ocynkowanej. Zachowana w dobrym stanie.
Ogrodzenie zbudowane na początku XX wieku. Kościół ogrodzony ażurowym murem z cegły silikatowej posadowionym na fundamencie kamiennym. Brama główna od zachodu, metalowa na słupach z cegły zwieńczonych piramidalnie. W murze dwie metalowe furtki od północy i południa. Ogrodzenie zachowane w dobrym stanie.
Cmentarz zlokalizowany jest na północno-wschodnim skraju wsi w rozwidleniu dróg do Błoni i Mienia. Założony w drugiej połowie XIX wieku. Teren ogrodzony murem kamiennym z główną bramą od zachodu i dwoma od północy. Starsze nagrobki w formie metalowych krzyży na cokołach kamiennych. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1875 roku. Groby współczesne z marmuru, lastriko bądź spawane z rur krzyże. Groby starsze przemieszane z nowymi zgromadzone w okolicach kaplicy cmentarnej. Zachowany w dobrym stanie.
Kaplica zbudowana na początku XX wieku. Murowana z kamienia i cegły, częściowo otynkowana. Zbudowana na planie prostokąta z węższą częścią prezbiterialną. Narożniki ujęte lizenami. Okna zamknięte łukami pełnymi, w nawie okna podwójne z biforialnym gzymsem w formie łuków pełnych. Powyżej otworu wejściowego półokrągłe okno. Szczyt zamknięty przedłużeniem lizen łączących się w szczyciku, poniżej tynkowany krzyż. Szczyt zwieńczony uskokowym gzymsem wieńczącym. Kaplica przykryta w części głównej dachem dwuspadowym, prezbiterium z dachem trójspadowym, oba z blachy ocynkowanej. Po lewej stronie wejścia tablica pamiątkowa żołnierzy AK-WiN, po prawej tablica sierżanta AK Eugeniusza Tymińskiego „Ryś” zmarłego w 1951 roku. Kaplica zachowana w dobrym stanie.