Gminno-Parafialne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11-go listopada odbyły się Gminno-Parafialne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Klukowie. W uroczystościach uczestniczył Piotr Uszyński Wójt Gminy, radni gminy i powiatu, poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. KEN w Klukowie, OSP Klukowo, OSP Kuczyn, OSP Wyszonki Kościelne oraz delegacje OSP Trojanowo i OSP Piętki Gręzki z młodzieżową drużyną strażacką, dyrektorzy szkół, delegacje dzieci, przedstawiciele KGW Klukowianki oraz Klubu Seniora w Klukowie i mieszkańcy gminy. 

Uroczystości rozpoczęły się  patriotyczną akademią w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Klukowie. Następnie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, odprawiona przez ks. Lecha Szymczyńskiego w kościele parafialnym w Klukowie. Po mszy na cmentarzu parafialnym na grobie żołnierzy zostały zapalone znicze i odśpiewany hymn państwowy w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości zostali ugoszczeni w GOK w Klukowie wojskową grochówką oraz bigosem przygotowaną przez członków Klubu Seniora w Klukowie.  

Ostatnim punktem Gminno-Parafialnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w godzinach popołudniowych, było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pt. „Nuty dla Niepodległej” w Szkole Podstawowej im. KEN w Klukowie.  

Wójt Gminy w imieniu własnym i mieszkańców dziękuje bardzo Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Podstawowej im. KEN w Klukowie za przygotowanie uroczystej akademii i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, a dzieciom i młodzieży za piękny występ, Księdzu Proboszczowi za włączenie się w organizację uroczystości i modlitwę, Klubowi Seniora za przygotowanie bardzo smacznego posiłku i udekorowanie sali GOK, pocztom sztandarowym i wszystkim delegacjom i uczestnikom uroczystości za udział.  

Data publikacji: 13.11.2023